Menu
Tablet menu

Пирин с първа загуба в Турция

ОФК Пирин загуби с 1:2 от унгарския елитен Мезьоковежд Жори в контролна футболна среща, играна в Сиде, Турция.

Унгарците поведоха в 21-ата минута, когато Чанад Новак проби от дясно и центрира в пеналта към Тамаш Чери, който отблизо засече в мрежата.

Момчетата на Милен Радуканов изравниха в 34-ата минута след точно изпълнена от Конър Хендерсън дузпа, отсъдена за фаул в наказателното поле срещу Анти Рения.

В средата на втората част Чери донесе победата на Мезьоковежд Жори с удар от 16 метра след втора асистенция на Новак.

Радуканов изпробва в контролата пристигналите на проби нападатели Стефан Каталин и Фло Божаж.

Той остана доволен от видяното, но е още твърде рано за решение по тяхното евентуално ангажиране. За Пирин предстои още една контрола – на 8.02, срещу Иртиш Павлодар.

Състав на Пирин днес: Георгиев, Сандев, Тодоров, Попев, Ничев, Паланков, Хендерсън, Ренния, Благов, Фло и Каталин.