Благоевградската Ритмика шашна испанците

Фолклорна група за народни танци „Ритмика” с талантливия ръководител Асен Колев за пореден път се представи блестящо с красивите български танци и уникални носии. Този път танцьорите смаяха Коста Брава, Испания, а и не само.

Всички присъстващи на фолклорния фестивал онемяха от красотата на танците и уникалните наши носии, за което получиха грамоти и плакети.

Преди да излязат на сцената, Ритмика участва в шумно дефиле по улиците на града.

Фолклорен фестивал в Коста Брава е традиционен фестивал с неконкурсен характер и с възможност за представяне на културните традиции на народите с цел съхраняването им и укрепване на международните връзки.

Международният фолклорен фестивал в Каталония е културно мероприятие с послание за мир, приятелство, братски отношения и солидарност между народите по света, отправено чрез народния танц и музика, посредством богатите традиции.

 



Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *