Благоевградчани си искат банята
Благоевградчанка изпрати писмо до председателя на Общински съвет – Благоевград. В него Юлия Андонова иска от Андон Тодоров да върнат Хигиенната баня на благоевградчани и да бъде достъпна за всички. Също така да се възстанови в предишния му вид Център за рехабилитация.
Боксьорът, треньор и бивш кандидат за кмет Илия Илиев също организира протест, който така и не се проведе. Илиев изпрати декларация до кмета Румен Томов. С нея той настоява да спре подаването на безценната вода към хотелите на общинския съветник Христо Ковачки и на бившия местен парламентарист Румен Калайджиев.
Смята, че минералната вода е на всички граждани. Настоява пред кмета да прекрати договорите и разрешителните им за ползване на природния ресурс.Иска среща – разговор със собствениците на двата хотела за изясняване на обстоятелствата около концесиите. Илиев призовава цялата общественост и гражданските организации в защита на природните ресурси и дадености на Благоевград.
На този фон продължава и битката между заместник-председателя на благоевградския парламент Христо Ковачки и бившия съветник Румен Калайджиев.
Ковачки, който е концесионер на Градската баня, превърната в хотел „Монте Кристо“, настоява пред кмета Румен Томов да се спре подаването на вода към хотела на Калайджиев – „Езерец“.
Неотдавна пък Калайджиев също поиска да бъде отнето разрешението на Ковачки, тъй като надхвърля определеното и заплащано от него количество на минерална вода.
Как ще се развият събитията покрай минералната вода в Благоевград, предстои да видим.