Вечното футболно дерби: Пирин падна от Септември в Симитли

Септември Симитли победи Пирин Благоевград в кръг от първенството в Б-група. Мачът се реши още в първото полувреме. Двата гола паднаха в 16-та и 34-та минута. Точен за домакините бе З. Динев. Второто полувреме остана само игра и старание на гостите да стигнат до точно попадение. Така се оформи крайното Септември (Симитли) : Пирин (Благоевград) – 2:0 в междинния кръг от първенството в Б-група. По ирония головете в първото полувреме паднаха точно в момент, когато агитката на гостите от Пирин пееха с пълно гърло любимите си рефрени. Към края на мача смениха тоналността с „Оставка“.

Още на полувремето фенове на орлетата погнаха треньора. В социалните мрежи феновете са безкомпромисни, че чакат оставката на старши треньора на Пирин.