Кметът Апостолов: Опитват се да затрият футбола в Симитли, няма как да стане

Имаме школа с над 500 деца, а Вие искате да затриете тази школа и футбола в Симитли. Няма как да се случи!, изригна срещу БФС кметът на Симитли Апостол Апостолов. Гневната му реакция дойде след загубата на Септември от Локомотив (Горна Оряховица) с 0:3 в мач от 13-и кръг на Втора професионална футболна лига. Апостолов смята, че го атакуват заради това, че издигнал кандидатурата на Христо Порточанов за Президент на БФС.

Ето какво още казва кметът:

„Предишния кръг ни изпратихте един поръчков съдия – Димо Димов от Сливен, благодарение на който загубихме мача. След мача, за неправилно дишане на спортно-техническия директор на ФК Септември Симитли – Пламен Скендерски, бяхме наказани с 2 мача лишаване от домакинство.

Но днес ни изпращате нов поръчков съдия – Димитър Буров, който ни реже главата от кръста нагоре и губим в мача с 0:3, благодарение на неговите неблагодарни съдийски грешки и неговите целувки със Светльо Лазаров – бившия главен секретар на МВР.

Оттук нататък какво си мислите бе, господа? Че ще затриете футбола в Симитли ли? Не можете!

Това, че аз, кметът на община Симитли – Апостол Апостолов, съм издигнал кандидатурата на Христо Порточанов за Президент на БФС, не означава, че Вие имате правото да се опитвате, макар че не можете, да затриете футбола в община като Симитли.

А иначе в срещата резултатът бе открит в 38-ма минута от Владислав Мирчев, с което домакините от Горна Оряховица поведоха. Другите две попадение, отново в полза на домакините бяха отбелязани в 65-та и 70-та минута от Джунейт Яшар и Даниел Стоянов.

Правосъдие в мача раздава Димитър Буров. Негови асистенти бяха Петър Рангелов и Кирил Чакъров. Михаел Павлов се изяви като четвърти съдия. Ролята на съдийски наблюдател игра Галина Донева, а БФС Делегат бе Емил Минчев.