Спортисти мериха сили и мускули в Гоце Делчев (видео)

Детски спортен многобой под наслов „Победи другите“ събра спортистите на Гоце Делчев. Турнирът е в чест на международния ден на детето, първи юни. Желаещите да участват в турнира, организиран от общината, бяха разпределени в две възрастови категории – деца до 14 години и деца над 14 години.

В спортната инициатива се състезаваха в пет дисциплини: лицеви опори, набирания на лост, кофички, дърпане на въже и канадска борба.

Най-много емоции предизвикаха последните две дисциплини. Почетни гости на турнира бяха кметът на община Гоце Делчев, Владимир Москов, народният представител в 45-то Народно събрание, Богдан Боцев и наскоро титулуваният шампион на Република България по културизъм, Костадин Шушутев.

Шампионът връчи купите и медалите на победителите в турнира от категорията деца до 14 години, а кметът Москов закичи медалите и връчи купите на победителите в категория деца над 14 години.