Красив черен лебед намери дом в езерото на Бачиново

Красив черен лебед е новият обитател на езерото в парк „Бачиново“.

Пернатото животно пристигна в Благоевград от Ловеч, като то бе транспортирано със специализиран превоз при подходящи условия.

Необходимостта от птицата се породи, след като наскоро един от черните лебеди бе умъртвен от друго животно, вероятно пор или норка. Новият обитател е женски, на три години, в добро здравословно състояние, с чип и халка.

Водният басейн се обитава от още един черен и двойка бели лебеди. Във водите му живеят и десетки полудиви зеленоглави патици.

В езерото има изградени и специални къщички, в които птиците могат да снасят и мътят яйцата си.

Пернатите в езерото са социализирани и често излизат от водата, което обаче може да се окаже опасно за тях.

Община Благоевград апелира за отговорно и хуманно отношение към животните!



Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *