Първи решения на РИК Благоевград на първо заседание

РИК – Първи изборен район –Благоевградски проведе първото заседание за изборите за народни представители на 2 октомври 2022 г.

Районна избирателна комисия Благоевград ще заседава в дните вторник и четвъртък, от 18.00 часа в сградата на Областна администрация, етаж 3, заседателна зала 32.

Председателят на РИК-Благоевград по своя преценка и при необходимост може да свиква извънредни заседания.

Районна избирателна комисия Благоевград обявява решенията си в деня на приемането им, чрез поставяне на табло на първи (партерен) етаж в сградата на Областна администрация Благоевград. Решенията се публикуват и на интернет страницата на РИК-Благоевград.

Приемането на документи  за регистрация на инициативни комитети за участие в изборите за народни представители, които ще се проведат на 02 октомври 2022г.,  се извършва всеки календарен ден, считано от 08.2022г. до 22.08.2022г. от 09:00 до 17:00ч. в сградата на Областна администрация Благоевград, пл.“Георги Измирлиев“ № 9, етаж 3, стая 36 – деловодство на РИК 01.

Крайният срок за подаване на документи за регистрация на инициативен комитет е 00ч. на 22.08.2022г. (не по-късно от 40 дни преди изборния ден). Приемането на документите  за регистрация на кандидатски листи на партии, коалиции и инициативни комитети за народни представители в изборите  на 02 октомври  2022 г. се извършва всеки ден от 15.08.2022 г. до 30.08.2022г. , от 09:00 до 17:00ч., в сградата на Областна администрация Благоевград, пл.“Георги Измирлиев“ 9, етаж 3, стая 36 – деловодство на РИК 01.

Крайният срок за подаване на документите за регистриране на кандидатските листи за народни представители е 17.00ч. на  30.08.2022 г. включително (не по-късно от 32 дни преди изборния ден).

На първото заседание приветствие отправи областният управител Николай Шушков, който пожела ползотворна работа и се ангажира с пълно съдействие от страна на Областна администрация, за да може изборният процес да бъде честен, справедлив и законосъобразен. Също така, областният управител изрази благодарност към последния състав на Народното събрание, че не измени Избирателния кодекс в последния момент и по този начин ще се работи с утвърдени правила. Той подчерта, че адмирира и машинното гласуване, което ще остане в секциите с над 300 избиратели, защото така работата на секционните комисии и на РИК се улеснява, а и съмненията за манипулация се свеждат до минимум.

Николай Шушков изрази благодарност към политическите партии и коалиции в областта, че веднага постигнаха съгласие по отношение на състава и ръководството на РИК и излъчиха компетентен и професионален състав.

 



Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *