Иди на мач, играят нашите: Благоевград пак е с хандбален отбор
Мъжкият отбор на ХК „Интер“ се връща на хандбалната карта на България. Любителите на хандбалната игра в Благоевград ще могат да наблюдават изявите на момчетата днес, събота 12.ноемрви. В залата на СК „Пирин“ от 15.00 часа ХК „Интер“ Благоевград посреща ХК „Шумен 61“ гр. Шумен в мач от 1/8 финалите в турнира за Купа България. Входът е свободен.
След няколкогодишно прекъсване, хандбален клуб „Интер“ поднови участието си в „Б“ група зона „Витоша“ на родния хандбал. Той започва участието си във втория ешелон, с амбицията да стигне до елитната „А“ група. Под ръководството на старши треньора Софка Арабаджиева, тимът вече стартира надпреварата с участие в първия турнир за сезона. ХК „Интер“ записа две поражения в залата в Петрич, но остави много добри впечатления с играта си. Краткото време за подготовка попречи на благоевградчани да запишат първа победа, като отстъпиха на ОХК „Беласица“ Петрич и ХК „Пирин“ 64 Гоце Делчев. Следващата изява на ХК „Интер“ в първенството на „Б“ група е на 18 декември в Гоце Делчев, като във втория турнир ще се изправят срещу отборите на ХК при НСА и ХК „Спортист Кремиковци 2018“ София. През 2023 година ХК „Интер“ ще бъде домакин на третия турнир, като датите за провеждането му ще бъдат обявени допълнително.
























