снимка: bnr.bg

Иди на мач, играят нашите: Благоевград пак е с хандбален отбор

Мъжкият отбор на ХК „Интер“ се връща на хандбалната карта на България. Любителите на хандбалната игра в Благоевград ще могат да наблюдават изявите на момчетата днес, събота 12.ноемрви. В  залата на СК „Пирин“ от 15.00 часа ХК „Интер“ Благоевград посреща ХК „Шумен 61“ гр. Шумен в мач от 1/8 финалите в турнира за Купа България. Входът е свободен.

След няколкогодишно прекъсване, хандбален клуб „Интер“ поднови участието си в „Б“ група зона „Витоша“ на родния хандбал. Той започва участието си във втория ешелон, с амбицията да стигне до елитната „А“ група. Под ръководството на старши треньора Софка Арабаджиева, тимът вече стартира надпреварата с участие в първия турнир за сезона. ХК „Интер“ записа две поражения в залата в Петрич, но остави много добри впечатления с играта си. Краткото време за подготовка попречи на благоевградчани да запишат първа победа, като отстъпиха на ОХК „Беласица“ Петрич и ХК „Пирин“ 64 Гоце Делчев. Следващата изява на ХК „Интер“ в първенството на „Б“ група е на 18 декември в Гоце Делчев, като във втория турнир ще се изправят срещу отборите на ХК при НСА и ХК „Спортист Кремиковци 2018“ София. През 2023 година ХК „Интер“ ще бъде домакин на третия турнир, като датите за провеждането му ще бъдат обявени допълнително.



Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *