Кметът на Благоевград увери, че няма да настанява бежанци в ж.к „Струмско“

Кметът Методи Байкушев увери жителите на ж.к. „Струмско“, че общинските жилища, които ще бъдат изградени в квартала, няма да бъдат предназначени за настаняване на бежанци или конкретни етнически групи.

Той заяви това по време на среща с жителите, като реагира на напрежението, породено от невярни твърдения в медиите и социалните мрежи.

Кметът представи и детайлите за създаването на съвременен социален комплекс в квартала, включително център за настаняване на лица в нужда и общински жилища за млади семейства и специалисти. Той обеща да търси решения и да проведе допълнителни срещи с жителите за устройството на квартала.



Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *