Оживя историята в Регионален исторически музей – Благоевград
Регионален исторически музей – Благоевград стартира иновационна инициатива с нов интерактивен аудио гид, наречен “Подай уше”, който предлага на посетителите уникален начин да се потопят в богатата история на региона. Гидът е достъпен на български и английски език и осигурява увлекателни разкази и любопитни факти за експонатите в музея.
Проектът, реализиран от Вера Арзуманян, София Дренкова, Моника Бояджиева и Цветана Хайдушка – възпитаници на Американския университет в България, с техническата помощ на Иван Костадинов, е създаден в партньорство с екипа на музея. През следващите месеци, посетителите ще могат да тестват прототипната версия на аудио гида и да предоставят обратна връзка, която ще помогне за усъвършенстването на проекта.
Инициативата „Подай уше“ е част от по-широката кампания “Ела (си) в Благоевград”, която цели да насърчи културния туризъм и да направи историята на региона по-достъпна и интерактивна за всички посетители.