Събитието беше част от активностите, посветени на двата важни юбилея – 100 години Седмица на гората и 100 години лесовъдско образование. Второкласниците от НУ „Св. Паисий Хилендарски“ имаха възможността да се потопят в света на растенията и животните по време на специални образователни дейности с учениците и преподавателите от ПЛТГ „Никола Вапцаров“.

Малките ученици разгледаха впечатляваща колекция от хербарии с различни дървесни видове, като ги изследваха отблизо и установяваха техните прилики и разлики. Те научиха за семената на растенията и откриха интересни факти за това как растенията могат да боледуват, подобно на хората.

Големите ученици от ПЛТГ също се включиха активно в обучението, като споделиха знания за животинските видове, животните и техните следи в природата. Във вълнуващия учебен час второкласниците задълбочиха знанията си за класовете Птици и Бозайници, като се запознаха с техните отличителни белези и адаптации за оцеляване.

Часът се проведе в дух на съвместно обучение и уважение към природата, като всички участници бяха вдъхновени да научат повече и да споделят знания помежду си. Образованието е процес, в който изборите, които правим, имат значение. Вярваме, че усилията на ученици и преподаватели ще доведат до успешни резултати и ще продължат да вдъхновяват нови поколения с любов към природата и науката!