Приказни герои забавляваха децата в Симитли
Парти и творчество за децата в парка в Симитли! Втори ден малчугани се забавляваха под открито небе!
Вторият ден от организираните „Летни празници на изкуството в парка“ събра в парка в град Симитли котета, кученца, страшни зверчета и приказни еднорози с много деца от града, селата в общината и гости. Всяко дете се превърна в любим приказен герой. После рисураха, моделираха.
Разбира се имаше и награди за най-добрите творци.
Забавната съботна сутрин в градския парк е продължение на откритите на 30 май „Летни празници на изкуството в парка“, които продължават и на 1 юни от 10:30 часа.
Събитията се организират по проект „Летни празници на изкуството в парка“, с бенефициент Сдружение „Коматиница“ град Симитли, община Симитли, и е в изпълнение на Договор за безвъзмездна финансова помощ с номер №BG06RDNP001-19.708-0003-C01 от 31.03.2025 г., подписан между сдружението, МИГ „Струма – Симитли, Кресна и Струмяни“ и Държавен фонд „Земеделие“.
Проектът е финансиран по Оперативна програма „Програма за развитие на селските райони“ 2014 – 2020 г., по Приоритетни оси „Подкрепа за местно развитие по LEADER (ВОМР — водено от общностите местно развитие)“ по Процедура МИГ СТРУМА – СИМИТЛИ, КРЕСНА И СТРУМЯНИ МЯРКА 20 „СЪЗДАВАНЕ НА МЕСТЕН ТУРИСТИЧЕСКИ ПРОДУКТ, СВЪРЗАН С МЕСТНОТО НАСЛЕДСТВО, ИЗДЕЛИЯ И ХРАНИ“, с код на процедура: BG06RDNP001-19.708.