Мъже и жени се включиха в обучение по образование и предприемачество по проект „Силни жени – просперираща общност“
Сдружение „Амала – Приятели“ от Дупница проведе обучение в рамките на проект „Силни жени – просперираща общност, финансиран от Европейския съюз и Български фонд за жените в по програма СИЛНА. Акцентът на обучението отново беше върху темите образование и предприемачество, като в него се включиха 20 нови участници, които имаха възможност да обогатят знанията и уменията си, да развият чувствителност към проблемите, свързани с домашното насилие и насилието, основано на пола, и да изградят увереност в собствените си възможности.
Двудневната сесия включваше интерактивни дискусии, работа по реални казуси и практически упражнения, които улесниха разбирането на темите и засилиха ангажираността на участниците към превенцията и противодействието на насилието. Особено внимание бе отделено на образованието като ключ за по-добър живот в общността и на предприемачеството като стимул за личностно и професионално развитие.
Проектът има за цел изграждането на активна и мотивирана общност от жени и мъже, които подкрепят и вдъхновяват другите, като част от по-широка кауза за равнопоставеност, солидарност и овластяване. Един от ключовите резултати ще бъде формирането на доброволческо женско лоби – група от ангажирани участници, които ще работят за равнопоставеност между половете, застъпничество и защита на правата на жените на местно ниво.

























